1.) 18 yaşından küçükler proalet.com'dan alışveriş yapamaz.


2.) Alışverişlerinizi "Kredi Kartı" (Visa - Master Card), "Banka Havalesi", "Kapıda ödeme Nakit/Kredi Kartı", ile yapabilirsiniz. Banka havalesi ile yapacağınız alışverişlerde sipariş tutarının 3 gün içerisinde havale edilmesi gerekmektedir. 3 gün içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler maalesef iptal edilecektir.


3.) proalet.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Ürün fiyatları KDV dahil, TL olarak ifade edilmiştir.Fatura ve İrsaliyesiz ürün verilemez.


4.) Dizgi, sistem ve tipografik hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından proalet.com sorumlu değildir fakat böyle bir durum gerçekleştiğinde kullanıcıya iletişime geçilir para iadesi yada güncel fiyatla satınlama işlemi kullanıcılarımızın kararına bağlıdır.


5.) Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.6.) Siparişlerinizin size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bilgi@proalet.com'a yazarak durumu Tahtakalehirdavat.com'a bildirebilirsiniz. Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz ürünleri teslim alınmayıp durum bilgi@proalet.com''a bir e-posta aracılığıyla, canlı destek ile yada 0212 511 90 96 nolu telefona bildirilmelidir. Proalet.com mağdur olamamanız için sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.


7.) Satın aldığınız ürünleri tümünü ambalajını açmadan teslim tarihinden itibaren yedi (14) iş günü süresi içinde faturası ile birlikte, kargo bedelini ödeyerek, gerekçe göstermeksizin iade edebilirsiniz. Internet üzerinden yapılan satışlar T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı"nın 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun"un "Mesafeli Sözleşmeler" 9 A Maddesine tabidir.


9.) Tedarikçilerden alınan yada elimizde olamayan ürünlerimiz en geç 3 ila 14 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir.


10.) Özel üretim, ihale, teklif, toplu ürün alımı, toptan satış, özel ürün ve ürün istek gibi durumlarda ürüne göre temin süresi olabileceğinden en geç (14) iş günü sürebilmektedir.Böyle durumlarda kullanıcılarımızı şeffaf bir şekilde önceden durumdan haberdar olmasını sağlarız.


11.) Ürün özellikleri İthalatçı, üretici firma veya tedarikçilerin istediği gibi değişim hakkı olduğundan ürün kutu içeriği, yanında verilen hizmetler, ek verilen aksesuar, hediye vb durumlar ve teknik özellik gibi durumlarda her zaman üretici veya ithalatçı firmanın verdiği bilgiler geçerlidir.


12.) Satın aldığınız ürünler bazı etkenlere göre renk, tasarım dış görünüş gibi özellikleri değişik gelebilir, gösterilen görsellerden farklı olabilir. bunun nedeni görselleri ithalatçı ve üreticilerden gelen görseller kullandığımızdan dolayıdır. Böyle bir durumda telefon ve e-posta yoluyla bilgilendirilsiniz


13.) Proalet.com , güvenliğiniz için bilgilerinizin doğrulunu kontrol etme hakkına sahiptir.


14.) Proalet.com , garanti ve iade gibi durumlardan dolayı fatura kesmek için Tc Kimlik No sormak yükümlüğündedir.


15.) Proalet.com 'dan alışveriş yapanlar yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.